Stadion Narodowy w Warszawie

Kompleksowe rozwiązania na Warszawski Stadion Narodowy.

Stadion wybudowany w Warszawie jest jednym z najnowocześniejszych obiektów piłkarskich w Europie. To największa inwestycja tego typu przed Euro 2012 w Polsce. Stadion mieści 58.000 widzów, co sprawia, że jest to największy pod względem pojemności stadion w Polsce. Zakończenie budowy obiektu wraz z oddaniem do użytku miało miejsce 29 stycznia 2012 roku.

Biorąc  udział w meczu otwarcia Piłkarskich Mistrzostw Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie, proszę zwrócić uwagę na drzwi – można na nich dostrzec co najmniej jeden z wielu produktów ASSA ABLOY.

"Projekt rozpoczął się w 2009 roku", wyjaśnia Ryszard Grzymała, Key Account Manager produktów elektro-mechanicznych ASSA ABLOY Polska. "Na Stadionie Narodowym bezpieczeństwo jest priorytetem. Jedynie zamki elektryczne ABLOY były w stanie sprostać wymaganym kryteriom. Niezawodne zamknięcie w połączeniu z kontrolą dostępu i zaawansowanym monitoringiem spotkały się z uznaniem i aprobatą inwestora.  Łącznie dostarczyliśmy ponad 800 zamków elektrycznych i, co równie ważne, ponad 1000 czytników HID i samozamykaczy ASSA ABLOY".


Jednak prawdziwym wyzwaniem był wybór  systemu klucza, tzw. master key. "Udało nam się przekonać wszystkich, że rozwiązania ASSA ABLOY gwarantują wyjątkową wytrzymałość oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa – cechy najbardziej istotne przy funkcjonowaniu tego typu obiektów. Przetarg wygrało rozwiązanie działające w systemie klucza generalnego Abloy Protec:  model cylindrów oraz kłódek bazujący na niezawodnym systemie dyskowym ”, tłumaczy Danuta Zielecka, Dyrektor ds. Projektów. W systemie ASSA ABLOY pracować będzie ok. 1700 drzwi na terenie całego stadionu.


Łukasz Nowiński, Dyrektor Zarządzający firmy ASSA ABLOY Polska, jest dumny ze swojego zespołu: "Ten projekt jest dla naszej firmy kontraktem największym oraz najbardziej prestiżowym. Zespół ds. projektów wygrał dzięki pełnemu zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu do tego złożonego tematu. Doświadczenia zdobyte przy pracy nad rozwiązaniami dla Stadionu Narodowego znalazły bezpośrednie przełożenie przy kolejnych sukcesach, jakie firma ASSA ABLOY odniosła dostarczając swoje produkty na PGE Arenę, Stadion Legii w Warszawie oraz Stadion we Wrocławiu".

Stadion Narodowy w Warszawie w liczbach

58.000 miejsc
1765 miejsc parkingowych
965 toalet
19 klatek schodowych
4 restauracje
Całkowity koszt budowy: 480 mln euro